Egyesületünkről:

A Füleki Önkéntes Tűzoltó Egyesület 1894-ben alakult. Azóta megszakítások nélkül működik, így az egyik legrégibb szervezet a városban. A testület fennállása óta értéket, életeket mentett, természeti katasztrófák során nyújtott segítséget, és tűzrendészeti megelőző tevékenységével számtalan tragédiának elejét vette.Szervezetünk 25 taggal működik. Évente kb 25-30 bevetésünk van. Legtöbbször tűzesetekhez riasztanak, amelyek főként a tavaszi-nyári időszakban gyakoriak. De előfordulnak kéménytüzek, háztüzek, tetőtértüzek. Egyébb bevetési portfólionk: árvizek, darázsfészek felszámolása, kisebb autóbalesetek. Az egység szélesebb régióban bevethető, tevékenysége nem csak a város területére vonatkozik.

Egyesületünk nagy hangsúlyt fektet a fiatalokkal való munkára. Gyakoriak az előadások és workshoppok tűzbiztonsági és életmentési témakörökben.

Legnagyobb tűzeseteink közé tartozik a Dometic gyárban történt eset 2014 őszén, 2020 legnagyobb tűzesete a Ragyolc községben történt eset volt, ahol több mint 7 órát töltöttünk, az oltásra kb 150 000 l vizet használtunk el.

Fülek város önkormányzatával közösen sikerült a belügyminisztériumtól 2015-ben szerezni egy vízszállító járművet, 2016-ban egy árvízvédelmi utánfutót, 2019-ben épület felújításra pályázni 30 000 € és 2019-ben kaptunk még egy új Iveco Daily tűzoltóautót.

DHZM FIĽAKOVO