Dobrovoľný hasičský zbor (Füleki Önkéntes Tűzoltó Testület) vo Fiľakove vznikol v roku 1894. Medzi jeho prvými čelnými predstaviteľmi boli Ervin Stephani, Štefan Slovák i Vilmos Hulita. Prvý výcvik hasičov viedol zdarma András Hricsovszky, zástupca veliteľa dobrovoľných hasičov zo Sajlgótarjánu. Vo Fiľakove zaviedol heslo "Együt egymásért" (Spoločne pre všetkých - navzájom). Spočiatku mali vo výzbroji len jednu malú striekačku, v roku 1907 zakúpili novú, modernejšiu. Od roku 1912 mali novú zbrojnicu a strážnicu v mestskom dome (dnešný mestský úrad). Neskôr vystriedali ďalšie miesta.

Súčasný hasičský zbor funguje od roku 2014, má 25 stálych členov, z ktorých 16 je zaradených do výjazdovej jednotky. Za desať rokov absolvovali viac ako 230 výjazdov.
Viac aktuálnych informácií a fotografií nájdete TU

DHZM FIĽAKOVO